| songokussj5 a întrebat:

Ziceti-mi niste animeuri forate frumoase.Fara bleach naruto inuyasha dragon ball one piece si fairy tail, Daca se poate si o scurta descriere.

Răspuns Câştigător
| Andruta12 a răspuns:

9. Black Butler
Serialul are o popularitate medie. Supranaturala comedie neagra a avut parte si de un al doilea sezon. Povestea: un demon devine servitorul unei fetite de 12 ani in urma unui contract faustian.
BTOOOM
Povestea este despre un tânăr numit Sakamoto, care nu are serviciu şi stă acasă toată ziua jucând un
joc online, numit BTOOOM! El se afla în top 10 cei mai buni jucători din lume, împreună cu echipa lui.
Într-o zi, el se trezeşte pe o insulă tropicală fără a-şi aminti cum a ajuns acolo. Mai pe seară el vede un
bărbat şi îi cere ajutorul, dar acesta începe să arunce cu grenade asupra lui. După ce a fost atacat îşi
da seama de 2 lucruri: 1, viaţa lui e în pericol, iar 2, joaca jocul lui preferat in realitate
Another
Acum 26 de ani, într-o clasă din anul trei dintr-o şcoală generală, era un elev numit Misaki. Ca un elev onorabil, ce era bun şi la sporturi, fermecătorul băiat era popular printre colegii lui. Când el a murit din senin, colegii lui au decis să continue de parcă el era încă în viaţă până la absolvire.
Apoi, în primăvara anului 1998, un băiat numit Kouichi Sakakibara se transferă în acea clasă şi devine suspicios în legătură cu atmosfera înfricoşătoare din acea clasă. Mai ales că, acolo este o fată frumoasă, distantă numită Misaki Mei ce poartă un petic de ochi şi stă mereu singură desenând.
Rosario To Vampire
Rosario to Vampire relateaza povestea lui Tsukune Aono, un licean obisnuit care din cauza notelor slabe nu a fost acceptat la nici una din academiile particulare pe care le-a ales. Dar, printr-un accident exceptional, a fost acceptat la o scoala dintr-un loc indepartat (Academia Youkai) care numai normala nu e.
Ajuns acolo, descopera ca locul acela arata cam infricosator si in timp ce, cu oarecare teama cauta scoala, o fata frumoasa pe nume Moka Akashiya da cu bicicleta peste el si astfel se imprietenesc.
Curand, in urma confruntari cu un monstru, Tsukune descopera ca atunci cand rozariul (cruciulita) pe care Moka il poarta la gat este scos, aparea adevarata ei natura de vampir, dar cu toate acestea cei doi se plac si devin buni prieteni.
Nisemonogatari
că în Bakemonogatari l-am văzut pe Araragi Koyomi încercând să rezolve problemele unor domniţe de vârste diferite, cu personalităţi diferite şi supărări diferite, iată că în Nisemono, sau mai pe româneşte, Poveste cu impostori, surioarele drăgălaşe ale lui Koyomi, Karen şi Tsukihi sunt implicate în poveste şi ajung să fie chiar subiectul controversat al acesteia, vânătorii dar şi cele vânate. Mai pe scurt, din nou situaţii neprevăzute. Sosirea lui Kaiki Deishuu în oraş reprezintă de altfel şi rezolvarea problemelor anterioare întâlnite în Bakemonogatari, el având directă legătură cu multe dintre ciudăţeniile descoperite în trecut. Situaţia se complică odată ce simţul dreptăţii le împinge pe Karen şi Tsukihi la acţiuni total negândite şi le aduce în faţa pericolului. Acum, Araragi, alături de Senjougahara, Hanekawa, Hachikuji, Kanbaru şi Sengoku trebuie să facă tot ce le stă în putinţă pentru a rezolva cazul impostorului vânzător de blesteme.

1 răspuns:
| Ashadow a răspuns:

Death Note.
Yagami Light este un licean briliant cu un puternic simt al dreptatii.Acesta gaseste pe jos un carnet si atras de demnumirea sa(Carnetul mortii) il ia acasa. Apoi descopera ca scriind numele unei persoane in acel carnet, persoana respectiva moare si afla originea carnetului si incepe sa omoare criminalii cu acest carnet(in secret) pentru a crea o lume noua.Incet,incet atrage atentia politiei si a unui detectiv (a carui identitate nu o stie nimeni) si astfel incepe o lupta interesanta intre cele 2 genii.

Blood-c
Kisaragi Saya este o preoteasa a carui misiune este sa proteje oamenii de "Cei Batrani" (monstrii mancatori de oameni), insa cand acestia ii mananca prietenii aceasta descopera ca orasul in care locuia si viata ei ca om sunt doar falsuri si ca ea cu adevarat este "un monstru" ce se hraneste cu sangele "Celor Batrani". Atfel aceasta cauta sa se razbune pe cel ce a pus la cale toate acestea.

Hellsing
Hellsing este o corporatie care apara lumea de Ghouls (oamenii muscati de vampiri si aflati sub stapanirea acestora). Alucard este un vampir ce lucreaza pentru aceasta corporatie sub conducerea Integrei Hellsing, stapana lui.Acesta primeste o misiune intr-un oras unde intalneste o politista(singura din oras care nu a fost transformata intr-un Ghoul) si ii da de ales intre moarte si a deveni vampir.Astfel Hellsing ajunge sa aiba sub stapanire 2 vampiri.
Si de aici te las sa descoperi singur/a.