| minteuandedouaori a întrebat:

1) cat coasta o cusca de hamsteri cu rotita pret aproximativ!?
2) ce mananca aceastea in afara de morcovi paine uscata...
3)si ultima intrebare din ce sa-i fac casuta lui in care sa stea el?

8 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Nu stiu de cusca, dar ii poti lua rotita separat. Mananca absolut orice ii dai, dar e mai consistenta mancarea speciala, pentru ca are mai multe in ea, si chiar ieftina. Si casuta o poti cumpara de la magazin, dar daca vrei sa o faci tu nu o face de carton ca o devoreaza. O poti face de lemn, plastic nu cred ca ai de unde sa iei; avea tata intr-un timp niste foi de plastic, cum sunt alea de la usile de termopan in partea unde nu au geam, nu stiu unde poti sa gasesti. Cred ca din lemn e cel mai bine, sau sa cumperi.

| madalinutza a răspuns:

1. Eu am luat-o cu 8 euro ca nu e de aici. aia ar veni cam 35 de lei
2.Mananca si varza, cartofi, semintze...Eu ii dau cateodata morcovi si varza.big grin. Dar mai cumpar si din magazin
3. Din lemnhappy

| Farcas a răspuns:

1. maxim 40 de ron daca o iei cu rotitza de plastic(atata am dat eu pe ea) daca vrei rotitza de fier e mai scumpa pana in jur la 60-70 de ron
2.Seminte,varza,porumb,grau,mar,coji de cartofi.mai multe.
3. Din lemn, sau poate ai noroc sa gasesti cusca incorcoporta cu casuta si lemn. eu asa am, cumparata de la Zoo-mania.sigur trebuie sa si in orasul tau un magazin de asta

| OnWeed a răspuns:

Cusca de hamsteri din plastic cu rotita costa cam de la 40lei in sus, depinde cat de mare e.

Eu am hamster si ii dau: paina uscata, salata, morcovi, varza, mar, covrig, si banana i-am dat odata si a mancat si eugenie, mananca destule chestii. Dar in principiu ii iau si batoane cu seminte ca sa isi mai toceasca dintii.

Pai... eu ii fac cam odata al 2 saptamani o casuta din carton deoarece mereu o roade. Si in casuta ii pun niste vata din care sa-si faca un culcus big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de paine si morcovi mananca castraveti, rosie, fructe, legume...etc.DAR SA NU II DAT APA NIKIODATA CA VA MURI, iar casuta il poti pune intr-un borcan mare, de muratori cu talas in el TALAH=rumegusul in care sta el, asa sau il poti pune intr-o galeata pna ii ia o cusca care costa intere 50\70 lei cu rotita cu tot, daca este separat atunci casuta va fi 30lei IAR ROTITA 20 \25 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Cusca, eu am luat-o, destul de mare de la real cu 30 leibig grin
2)Mancare pentru hamsteri, fructe(mere, banane, pere)legume(morcov, varza)sa nu fe f. f. zemoase si f. f. dulci
3)Eu i-am facut una din lemn dar una am primit-o la cusca, insa poti gasi si pe internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii poti face o casuta si dintr-o cutiuta mica de carton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O casuta costa aproximativ 50.00 lei. Mancarea o poti cumpara din pet shopuri iar casa o poti face din vata