| Vyole a întrebat:

Acum 2 zile am gasit un pui de porumbel prea mic pentru a putea zbura. Eu nu stiu daca sa il tin mai mult in casa sau afara.Cine stie cum sa il ingrijescpana poate zbura sa ma ajute va rog. As da funda dar nu stiu cum.

Răspuns Câştigător

Am rezolvat problema oricum

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Langa raspuns e o funda ( ca cea de concurs ) si dai pe ea. In privinta puiului, iei o pipeta sau o selinga fara ac si pui apa in ea si asa ii dai apa puiului. La mancare ii deschizi ciocul ( eu am avut un pui de graure) si ii dai viermisori dinaia pentru pesti subtiri ca ata. Bunica mea asa hranea graurul si l-am elierat in padure. Poti sa-l ti intr-o colivie si poti sa-i cumperi un cuib pentru pasari de la un pet-shop. Si cel mai bun lucre sa gandeste pozitiv, sa zici: Va trai. Incearca sa nu-l manipulezi numai cand ii dai mancare, Presupun ca pui de porumbei trebuie sa manance des. Poti sa te uiti aici http://www.porumbei.ro/evolutia-unui-pui-de-porumbel-in-36-de-zile/, aici arata cresterea puilor orfani http://www.porumbei.ro/cresterea-puilor-orfani/, si daca nu iese ceva bine da pe forum pe www.porumbei.ro. Succes! Sper sa traiasca! Te rog sa-mi dai funda.

| Ştrumf_3960 a răspuns:

I majoritatea cazurilor puii nu supravietuiesc, dar poate cazul tau e unukl fericit. Ar trebui sa il tii afara maimlt, dar ai grija sa nu moara de foame si sete[mai putin caci este pasare]. Afara sa il pui unde l-ai gasit pentru ca pasarea-mama sa il poata vedea si recupera. Sper sa se rezolve treaba cu bine. Mai incearca pe acolo cu funda, te rog.