| geeeorgiannnaaa a întrebat:

Acum o ora motanul meu și-a prins coada in spatele ușii. Eu eram in alta camera și nu știam de ce miauna in halul ala iar când m-am dus sa vad am deschis usa prea tare și după am închis-o, neștiind ca are coada acolo. După a mai venit și mama și a deschis și închis și ea usa, motanul mieunand extrem de tare. I-am scos coada după care s-a pus pe calorifer ca de obicei la caldura și mai devreme s-a dat jos mieunand și l-am luat in brațe și i-am mângâiat coada și am văzut ca are sânge și era și pe calorifer sânge. Ce a pățit? Nu e deschis la veterinar și nici urgentă pentru animale nu avem. Ce as putea face? Mi-e frica sa nu pățească ceva

1 răspuns:
| Sorin_Zamfir_1992 a răspuns:

Pana deschide la veterinar dai cu apa oxigenata la rana pentru a curata zona și evitarea infectării iar pentru a nu mai atinge cu rana deschisa toate suprafețele recomand sa o bandajati, iar dacă aveți și un guler pentru animale pentru a nu se mai linge el acolo e și mai bine