| Oanny a întrebat:

Am o noua problema cu pisicile. Dupa ce am sterizilat motanul de un an si ceva,cand l-am adus acasa pisicuta de jumatate de an nu-l mai accepta, dar in cateva zile au reusit sa se inteleaga.Acum e o problema "proaspata".De cand mi-am sterilizat motanul se poarta un pic mai ciudat si se sperie mai repede ca de obicei.De exemplu acum 2 zile am descoperit ca daca faci sunetul specific pentru a chema o pisica(pss.) se ridica si e agitat, speriat.Azi pe la 7-8 pm s-a rasturnat punga cu lapte lasata pe birou si a cazut laptele pe unitatea de la calculator.Am inchis unitatea si deodata,pisicile s-au luat la bataie urat, iar cainele a incercat sa se duca la ele.Am luat cainele ca sa nu pateasca ceva si mama a luat motanul.Ambele pisici erau agitate,incordate,iar pisica mica s-a urcat pe pervaz si de frica a facut treaba mare.Le-am separat,pisica intr-o camera si motanul l-am lasat sa se plimbe prin casa si cand stergeam ce a facut pisica,motanul s-a dat la mana mea,sa ma bata.Dupa un timp am bagat motanul in camera,pisica fiind in alta, si am bagat si cainele in camera cu motanul.A inceput sa se joace cu sora mea si la un moment dat motanul a sarit pe spatele cainelui sa-l bata.Din fericire i-am despartit imediat. Dupa ce s-au linistit am bagat pisica, in dulapul din camera cu motanul,sperand sa se obisnuiasca cu mirosul,apoi am dat drumul pisicii sa se joace in camera, tinand motanul in prosop la mine in brate.Am pus pisica sa manance si la aproximativ 50 de cm am pus motanul sa manance.Cand au facut contact vizual pisica s-a retras lasandu-se in jos cu urechile pe spate, iar motanul a sarit sa o bata.Mama a apucat repede pisica iar motanul s-a agatat de piciorul mamei si a muscat-o ca sa ajunga la pisica.I-am despartit din nou, pentru o ora jumatate.Amandoi erau relaxati,torceau, se jucau si astfel am luat pisica si m-am dus in camera motanului.La contactul vizual motanul s-a apropiat de mine a scos un sunet si cand am dat sa plec s-a prins de piciorul meu dar am fugit in alta camera,pisica facand pipi pe mine si muscandu-ma de deget, si foarte agitata cand i-am dat drumu a dat cu capul de usa dulapului.

Nu stiu ce s-a intamplat,m-ati putea ajuta?
Scuze ca am scris asa de mult,va rog frumos sa ma ajutati, pana acum se intelegeau de minune in fiecare dimineata fugarindu-se prin camera.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca m-ai castra si eu as face pipi si caca peste tot prin casa. Si as si musca. Probabil as suna si la politie.