Întrebare recomandată | ITIK a întrebat:

Ajutati un caine.De curand am italnit pe strada un caine foarte dragut, un caine micut pana in 11 luni,culoare neagra,parul scurt si o figura foarte inocenta dar din pacate l-am gasit intr-o balta de sange dupa o lupta cu un alt caine mai mare, care dupa acea lupta cainele cel mic a suferit rani foarte dureroase, i-a fost rupt maxilarul, toata partea a gurii...cainele nu poate sa manance, nu latra, sta cu limba pe afara si e foarte trist, de 2 zile il hranim cu seringa si doar cu lichid,este foarte slab,nu mai pot sa stau sa-l vad cum se chinuie sa manance,daca nu fac ceva cainele in curand o sa moara de foame, va rog spuneti-mi ce sa fac, sunt disperat, mi-e foarte mila de el

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Tu nu ai ce sa ii faci.
Du-l la un veterinar, si vezi ce iti spune el.
Ar trebui sa iei in calcul si varianta eutanasierii, cu toate ca suna urat asa baremi o sa-i curmi suferinta.
Legea naturii, supravietuieste cel mai puternic...chestii din astea se intampla mereu.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| greatLOL a răspuns:

Puya-Maidanez o ascultam cand am dat de intrebarea ta laughing) Cel mai simplu, nu stiu cum de nu i-a trecut prin cap : Du-te ma la veterinar si iti spune el clar ce trebuie sa ii faci. Ai grija sa fie specializat in domeniu happy! Bafta si papa big grin

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Mergi cu el la veterinar. Cea mai buna optiune.

| davidtm a răspuns:

Alta data sa nu mai iei caini de pe strada.te inteleg ca ti a fost mila.dar asta e.tu n ai ce sa i faci numai daca il duci la veterinar sa vezi daca il mai poti salva

Răspuns utilizator avertizat
| Skizzi a răspuns:

Nu

| Gabi_Arvinte_1990 a răspuns:

Daca ai avea bani i-ai face o operatie sau ceva de genu care sa il poate ajuta.Sau poti sa il hranesti prin perfuzie

| AndreiBitea a răspuns:

Cainele meu a fost omorat de alti doi caini mai mari nu cred ca cainele meu a patit mai bine de cat ala

| sTaRrrrr a răspuns:

Du-te cu el de urgenta la veterinar ca sa il poate face bine sigur dupa aceea isi va reveni si va putea manca sper ca te-am ajutat