| alex495 a întrebat:

La tara am un caine de talie mare, nu e o rasa anume, si nu stiu dc de un timp numai e la fel. Inainte numai daca ma auzea ca mergeam spre cotet iesea imediat si sarea pe mine sa se joace. Acum ma duc in fata cotetului si NU IESE nici macar, se uita spre mine, da din coada dar nu iese, sta intins in cotet acolo. Nu prea mai latra( foarte rar cand ii e foame). Am zis ca daca il strig iese. Nu iese, il aud cum da din coada in cotet dar nu iese. La un moment dat am zis ca e lovit la o labuta, ca a iesit dupa multe chemari si parca schiopata dar mi am dat seama ca avea decat labuta amortita, s a intins si dupa se misca normal. Tin sa spun ca naparleste dar nu cred ca e din cauza asta. Cainele are 9 ani si nu a suferit de nici o boala pana acum doar ca nu stiu ce are de numai e la fel ca inainte.As vrea sa stiu ce ar putea avea.

3 răspunsuri:
| DianaDiii1761b a răspuns:

Este batran. Eu cred ca ar trebui sa te joci tu mai mult cu el, sa il flocosesti mai mult, poate isi va reveni.

| JimyPOP a răspuns:

Cainii de talie mare imbatranesc mai repede cu cat e mai mare cu atat POATE sa moara mai repede de Exsadun chiuaua -12 -15 ani un Saint Bernard 9-12 ani )

| alex495 explică (pentru JimyPOP):

Sigur. Intr o sapt - 2 a imbatranit foarte tare de numai are chef de nimic. Oricum am cautat pe net si cica astea ar fi simptome de depresie la caini.