| Andrei921 a întrebat:

Am 2 perusi. 1 mascul și o femela. Pot fi dresați? Am auzit că se vor împrieteni și că nu o sa poate sa fie dresați.

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Asta nu e dresaj. Dar o vor face cand vor capata incredere si nu se vor mai teme de tine. Nu-i forta, ca asta ii sperie. Lasa-i liberi, sa poata iesi din colivie. Atunci, vor face si ce vrei tu.

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Si cam ce intelegi tu prin dresarea perusilor? Ce ai vrea sa faca?

| AdelinaC a răspuns:

Se dreseaza daca ai timp sa stai de ei si suficienta rabdare

| Andrei921 explică (pentru Iote):

Sa stea pe degetul meu, să iasă din colivie, sa nu se mai teama de mine