| Agoston_Adriana_1993 a întrebat:

Am doi perusi un mascul si o femela. Femela refuza sa iasa din colivie si nu poate zbura prea bine.Ce pot sa fac? Oare este bolnava.

Răspuns Câştigător
| pitbulita a răspuns:

Se poate sa fie bolnava sau sa fi fost ciupita de mascul, in orice caz ai putea merge cu ea la veterinar pentru a iti inlatura orice dubiu

| Agoston_Adriana_1993 explică (pentru pitbulita):

Asa am sa fac, multumesc.

3 răspunsuri:
| Elenuca3567 a răspuns:

Poate ca n-are antrenament destul perusica ta, daca ii ai de putina vreme mai lasa-o putin...n-o forta sa iasa, poate nu se simte in siguranta afara. Asa, daca vezi ca are rani la aripi inseamna ca asta e problema, du-o la veterinar. happy

| GeorgyJou a răspuns:

Buna! Iti recomand sa o duci la un veterinar sau poti chema veterinarul acasa...S-ar putea sa aiba aripioara rupta... Sper sa te fi ajutat!