| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ca mi-a murit motanul meu cel drag si frumos, avea ochii verzi si o blana lucioasa si catifelata.Eu vreau sa uit intamplarea pentru ca simt ca mai am doar jumatate de suflet acum, oricum pe el nu-l voi uita niciodata. Dar de fiecare data cand vreau sa uit vine cealalta pisica alba cu pete negru, el era negru cu pete albe, vine ea si face exact cum facea el, comportamentul lui, se plimba in casa prin aceleasi locuri. Ce pot face sa uit?

Răspuns Câştigător
| ĎĮĐĬ a răspuns:

Stiu ca iti e greu sa il uiti. Si eu mi-am pierdut papagalul si am fost la fel de suparata. Dar in timp mi-a trecut. Sfatul meu e sa iti iei un pisoi mic si sa il iubesti la fel de mult ca pe cel decedat. Iti va face bine. Succes!

| Georgicuță a răspuns (pentru ĎĮĐĬ):

Mai am vreo 2 dar fiecare are comportamentul sau.EX:Unul pleaca dupa pisici,vine acasa doar sa manance dar vara sta numai in casa si in curte,altul e al vecinei mele dar ea nu ii da suficient de mancare si vine la mine deci e al meu cum ar veni, si cel ce a murit era singuru care statea cu mine si familia mea, cum intram in casa il vedeam pe el cu cracii-n sus si cand dormeam venea si se urca pe pieptul meu.

8 răspunsuri:
| luluta a răspuns:

Axeazate pe celelalte pisici, stiu cum e sa-ti moara un animal. Din tristetea care ti-a lasat-o transformo in iubire pentru celelalte pisici, mai bine e sa adopti o pisicuta sa poti uita de cea care a murit asa am facut eu! Succes, si imi pare rau! O zi buna! Medic Vet.

| Remus13 a răspuns:

Nu te mai gandi la motanul care a decedat, gandeste pozitiv, du-te afara, plimba-te, ia aer curat si pentru un timp sa nu te superi, sa nu te enervezi si repet, gandeste pozitiv.succes

| SadBoyForever a răspuns:

Cum pot uita moartea animalului meu de companie? Azi mi-a murit porcusorul de guineea il aveam din 2006, cum poti crying depasi momentul oare?

| StefyLoVy a răspuns:

In primul rand sufletul lui va fi in casa 40 de zile dupa care va pleca (in rai).Ca sa uiti acest lucru va fi mai usor decat crezi :1 gasesteti ceva de facut care sa iti placa
2 rontaie ceva alaturi
3 relaxeasate
4 concentreazate doar pe acel lucru sa-l faci corect
Cam atat si eu mi-am pierduc catelul., dar norocul meu ca am o familie extrem de buna si de craciun mia adus un alt catel fix ca el pui sub brad in ajun.Pacat ca nu stiu cum era cand era pui ne-am nascut deodata. Ma bucur ca te-am ajutat!

| Georgicuță a răspuns (pentru StefyLoVy):

Chiar mi-ar place sa fie sufletul lui in casa 40 de zile, ci nu 40 vreo 366 de zile as dori sa fie.Si nu e vorba ca nu am dar fiecare are comportamentul si felul lui de a fi.

| StefyLoVy a răspuns (pentru Georgicuță):

Te inteleg si eu am un motanel negru Bagherino si nu stiu ce asi pati ia id meu si mai vb:
pysycutaloves

| dumitracheboom a răspuns:

Treci mai departe viata merge inainte timpul nu sta in loc pentru tine