| DrugFree a întrebat:

Am cateva intrebari :
1. Cum iti poti da seama daca un animal e rozatoare? (nu vreau raspunsuri de genul :,, Pai de ce nu ii intrebi?" )
2. Ratonul este un rozator?
3. Daca mi-as cumpara un caine african salbatic/un caine dingo s-ar adapta la viata de la zoo? (lucrez la zoo ) Dar un raton?
4.Toate animalele pot locui la zoo?
NU vreau raspunsuri vulgare si neserioase!

Răspuns Câştigător
| sunset a răspuns:

1.Iti poti da seama daca este rozatoare dupa dinti( daca sunt mai dezvoltati.
2.RATÓN s. m. 1. șobolan mic. 2. mamifer carnivor din America, bun cățărător, care seamănă cu bursucul prin pelaj și talie și cu ursul prin forma capului. (< fr. raton)
Da are caracteristicile unui rozator.
3. Da ambele s-ar adapta la zoo.
4. Nu toate animalele pot locui la zoo.In special cele domestice, sau cele protejate/sensibile.
Desigur poti aduce orice animal la zoo dar unora s-ar putea sa nu le priasca. Nu este cazul celor mai sus mentionate.
Sper sa-ti fi fost de ajutor raspunsurile mele.
PS: Nu inteleg cum nu stii asta daca lucrezi la zoo.(?)

7 răspunsuri:
| DrugFree explică:

@sunset sunt incepator, de aceea mi-am facut cont pe TPU, ca sa ma ajutati cu zoo!

| DrugFree explică:

Pai sunset sunt incepator de aceea mi-am facut cont pe TPU, sa va intreb informatii despre animale!

| sunset a răspuns:

Sigur nu-i nimic; ai spus ca lucrezi acolo si de asta mi s-a parut ciudat ca nu stii.laughing)

| Hassel a răspuns:

Saluthappyo sa-ti raspund in ordinea intrebarilor:winking
1)rozatoarele se recunosc cel mai bine dupa dantura, si, asa cum le spune numele, trebuie sa roada chestii, pentru ca dintii le cresc continuu si trebuie tociti
2)da, ratonul e o rozatorare
3)cu, cainele dingo e mai greu, ii trebuie spatiu mult...cu ratonul e okwinkingin zoo-ul din orasul meu sunt doi ratoni intr-o cusca relativ mica si s-au adaptat usorwinking
4. toate animalele pot locui la zoo(toate speciile), singura conditie fiind sa le creezi cele mai bune conditii
Sper ca te-am ajutat cu raspunsurilehappy

| pokemonfan2000 a răspuns:

1.Pentru ca ei rod cel mai bine
2. Da
3.Cred ca da
4. Da.

| Obsolete a răspuns:

Iti dai seama daca e rozator daca are dinti lungi si ascutiti eu cred ca ratonul nu e rozator un caine african salbatic ar muri la zoo ratonul ar trai nu nu toate animalele pot locui la zoo. Vreau funda

| Ralucka_7047 a răspuns:

1. Dupa dinti happy .2.Nu. 3.Depinde de tine cum il intreti. 4.Nu ...pentru ca de ex. o pisica fara nici pic de salbaticie ce ar cauta la zoo?straight face cele domestice care nu sunt pe cale de disparitie nu au de ce sa stea la zoo.