| DDN a întrebat:

Sper sa ma ajutati cu cateva sfaturi. Am o pisica in varsta de 8luni si in aceasta perioada a stat in apartament cu mine.( de curand s au intors parintii mei din strainatate si sunt genul de persoane care urasc animalele si nu o accepta sub nicio forma in casa). Matusa mea cu care sunt in relatii extrem de bune sta la curte unde are 7 pisici cu varste curprinse intre 3luni si 1an si ceva. Matusa mi-a propus sa imi duc pisica la ea ca tot imi petrec fiecare zi acolo. Ideea ca nu stiu daca se poate adapta de la o viata in apartament la curte. Celelalte pisici dorm pe hol in casa iar ziua se joaca in curte sau in casa. Aveti ceva sfaturi sau idei cum se poate adapta? Nu vreau nici sa ma trezesc intr o zi ca parintii mei fara inima o dau afara din casa, ca sunt in stare de asa ceva unde nu suporta niciun animal; injura mereu cand vad animale.

1 răspuns:
| samuelrockwer a răspuns:

Buna! E buna propunerea matusei tale, incearca sa o duci la ea m ca poate cu timpul o sa se adapte si ea cu celelalte pisici ai sa vezi, dar daca nu vrei asta posteaza pe Facebook poze cu pisica asta a ta si poate o ea cineva de incredere care stii ca o sa aiba griji da ea, sau intreaba niste prieteni de ai tai poate vor ei vreo pisica, ca cum spui tu ca sa nu tio dea afara parintii. Succes!