| Papagalitza01 a întrebat:

Am cateva intrebari plz, dau fundita, eu am un papagal perus, si un caine shih-tzu, mai vreau sa imi iau o nimfa, cat costa o nimfa? dar colivia pentru nimfa? dar mancarea pentru nimfa? si eu stau la garsoniera cum o pot convinge pe mama sa imi ia nimfa(am eu banii, ma ocup eu de ea)mama stie ca sunt responsabila cu animalele, si iei nu ii plac nimfele, cum o pot convinge? va rog mult de tot!

3 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Sa sti ca nici eu nu te'as lasa daca as fi mama ta. Ai deja un caine si un perus si plus ca mai stai si la garsoniera. E cam mult sa stii.

| anonima_5010 a răspuns:

Buna, o nimfa costa in jur de 70-140 ron, depinde de unde o cumperi.Mancarea lor consta in seminte si costa de la 5 ron in sus, in functie de calitatea si cantitatea produsului, dar suplimentar trebuie sa le dai si fructe si legume.Colivia nimfelor trebuie sa fie cat mai mare pentru a avea loc pasarea sa se miste si costa de la 35 ron la 300-400 ron in functie de marimea si forma ei.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O nimfa este intre 70-100 ron. Iti recomand sa cauti pe net anunturi de vanzare animale. Eu am vazut si oferte de papagali nimfa cu tot cu colivie accesorii si hrana la 100 ron. Cat despre cum sa o convingi pe mama ta...sunt sigura ca o sa gasesti modalitatea cea mai buna daca iti doresti atat de mult mica vietuitoarehappy. Eu sunt sigura ca o sa reusesti!