| andrei543543 a întrebat:

Ce papagal sa-mi iau dintre nimfa si perus?

Răspuns Câştigător
| cristina1999 a răspuns:

Depinde ce asteptari ai de la el.Eu am perusi iar o prietena are nimfe.Sincer nimfele mi se par mult prea galagioase, si uneori periculoase deoarece pana se obisnuieste cu tine ciupeste rau.In schimb perusii sunt mult mai sociabili, mai jucausi, mai veseli si cantecul lor e relaxant. Daca ai multa rabdare cu el poti chiar sa il inveti sa vorbeasca.Cel mai bine e sa iti iei un mascul si sa aiba 3-4 luni, asa il vei obisnui cu tine.Perusii masculi pot invata pana la 100 de cuvinte iar femelele in jur de 10.Succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as opta pentru perus, e mai frumos

| zuzualina a răspuns:

Eu zic ca perusi, sunt mai usor de ingrijit

| andrei543543 explică:

Va multumesc am cumparat un perus si o femela dar as vrea sa stiu daca ii am pe amandoi mai pot vorbi nu?

| MaGandesc a răspuns:

Nimfa e mai frumoasa chiar daca am si eu Perus:X deci iti sugerez sa iti ei Nimfa.

| darii123 a răspuns:

Nimfa