| YumiSukinanda a întrebat:

Am mai pus o intrebare mai devreme despre bobita pichinezul meu catel cate e gras si nu stiu ce sa fac. ei bine v-am ascultat sfaturile de a face miscare. Am facut azi cu el 2 ore de miscare! prin curte am alergat 2 ore! apoi m-am dus in casa. Cand am iesit sa mai facem inca vreo 30 de minute am vazut mamaliga cu cateva oase si lapte, si bobita dormea. Cand l-am ridicat in brate era mai greu decat inainte de a face sport... bunica i-a dat mancare! i-am zis sa nu-i mai deie. dar e batrana si uita o multime! ce ar mai trebui sa fac ca sa faca el miscare si sa slabeasca? funda+vot urgent!

1 răspuns:
| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Miscarea este cea mai buna.Adu-i o minge, si vei vedea cum va zburda prin curtewinking. Este cea mai buna metoda.
P.S : Da-i mancare cat trebuie, nu ii da in plus.Adu-i aminte bunicii tale sa nu ii dea mancare in plus.E batrana si uita happy.
Numai bine.