| YumiSukinanda a întrebat:

Catelul meu bobita, pikinez, are o problemuta! e grasut.la 3 ani el are 11-12 kg. ce ar trebui sa fac ca el sa slabeasca? funda+vot urgent!

2 răspunsuri:
| Dany008 a răspuns:

Dai mai putina mancare nu cu mult mai putina decat acum si dul in parc si lasa-l sa alerge si sa faca miscare

| LoLiTa1808 a răspuns:

In primul rand e foarte rau ca l-ai lasat sa se ingrase! nu trebuia sa ii dai atata mancare si trebuia sa-l plimbi mult si de ex.sa ii arunci o minge si el sa ti-o aduca! dar in fine. poti intreba un veterinar sau ceva dar totusi trebuie sa il ajuti si sa nu-l lasi asa! succes!