| Miire a întrebat:

Am nevoie de mult ajutor...In urma cu cateva zile mi-am cumparat un catel pechinez.Tot stranuta.Imi recomandati un medicamet pentru el si imi ziceti cati bani asi da pentru un vaccin?
Mai am nevoie de un sfat..Cum pot sa-mi fac catelul sa nu isi mai faca treburile in casa,avand in vedere ca afara e prea frig si nu pot sa o scot afara, si, fiindca acum 5 zile l-am luat recomandati-mi un fel de mancare avand in vedere ca catelusa are doar 2 luni.
FUNDA la cine raspunde cel mai logic!

Răspuns Câştigător
| RappMusicc a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii faci cele 3 vaccinuri in fiecare luna care costa 39-40 si ceva de lei. Trebuie sa ii faci in fiecare luna 1 vaccin. Cel mai sigur te duci cu el la veterinar.(NU AI VOIE SA IL SCOTI DIN CASA PANA NU I LE FACI PE TOATE 3)
In al doilea rand cumpara-i paduri! Padurile sunt niste "covorase" dintr-o hartie absorvanta, groasa care cred ca are un anumit mirost. Catelusii miros si fac acolo. Dupa ce ii faci vaccinurile si o poti scoate afara o inveti sa faca afara. CUM? Pai daca face pipi pe gresie il/o bagi cu botul in pipi si o bati iar apoi o dai afara. Daca face treaba mare " o bati " (adica ii dai o palma la fund) si o dai afara.
In al treilea rand eu te-as sfatui sa cumper Royal Canin de Junior. Sunt cele mai bune. Eu am bichon havanese si i-am dat Royal Canin si manca non-stop daca ii dadeam si saptamana trecuta i-am cumparat altceva si nu prea manca! Asa ca Royal Canin sunt cele mai bune!
O BATI=II DAI O PALMA DOUA

2 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

Du-te la un veterinar o sa-i faca o injectie sau un tratament

| PiTbuLuL a răspuns:

Un vaccin variaza intre 39-40 lei.Un medicament nu stiu dar veterinaru va sti.Cand mai vezi ca face in casa dai una peste bot si arata-i unde sa faca.Mancare ar fi buna conserva de carne pentru junior.Trebuie sa ii faci primul vaccin dupa la 3 luni al 2 si iaara tot asa sunt multe vaccine de facut trebuie facuta deparazitarea. Sper ca te-am ajutat.
Sall!