| xelAlex a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns clar si bun: Tatal meu a dat cu solutie pentru purici in curte si a dat si pisicile...am fost in oras pe la 3 si am venit seara, iar pisicile erau pe jumatate moartecrying.Am 8 pisici: 5 mici si 3 mari.Kitty- era bine, numai ca era speriata de moarte si nu a vrut sa vina in curte, Sarah- nu am gasit-o si ma gandesc ca.a muritsad, Toby- nu poate sa mearga si se zbate si ii curg balele, 2 pisoi- au disparut, 3 pisoi- si ei saracii sunt vai de ei.Ce pot face? Va rog foarte frumos sa ma ajutatibroken heart ca nu pot sa rezist fara ei.

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Sa ii duci cat mai repede la veterinar, de urgenta...
Mai cauta pisicile disparute... dar din cate stiu eu, cand o pisica sau un motan stie ca va muri, pleaca de acasa.

16 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Veterinar!
Ce mai stai sa te gandesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,de acord, cât mai repede la veterinar. Însă atunci când veterinarul nu e atât de aproape şi starea animalelor nu e atât de gravă, ştiam că poţi să le dai lapte şi se mai ameliorează. Câteva animăluţe mi-au fost otrăvite şi şi-au revenit cu lapte happy.

[Doar ziceam, ca un subpunct].

| vlad89c a răspuns (pentru anonim_4396):

Da... dar la starea lor... acum nu ajuta laptele, daca saliveaza, si sunt pe jumatate moarte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vlad89c):

Da,total de acord, mi-am dat seama de starea lor.Am menţionat, dacă starea animalelor nu este atât de gravă...

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Lol, taică-tu are 1000 de puncte virtuale din partea mea.
Lăsând gluma laoparte, pot să-l dau şi eu cu verde de Paris pe la bot?

| eandopuncttk a răspuns:

Tatal tau e idiot? pardon, cred ca tu esti idioata happy penibil

| xelAlex explică (pentru eandopuncttk):

Ba tu esti chior, am spus ca era noapte, nu am cum pana mea sa ma duc in toiu' noptii la veterinarstraight face minte de gaina, pana si gaina e mai desteapta.Si tu ai da pisica cu solutie anti-purici pentru curte inainte sa te informezi?

| xelAlex explică (pentru xelAlex):

Pentru andoando era aia de mai sus...

| 21ndstillachild a răspuns:

Le dai apa cu multa sare

Răspuns utilizator avertizat
| blk23 a răspuns:

Imi pare rau dar nu mai ai ce face sad pisicile nu se dau cu solutie de purici ca si cainii, pentru ca ele se spala cu limba si linge solutia aia. Trebuia sa le cumperi curelusa la gat contra purici.

| NuStiuCeNumeSamiPun a răspuns (pentru blk23):

Nu e chiar asa...In general trebuie sa-i dai la gat pentru ca acolo nu pot ajunge...

| blk23 a răspuns (pentru NuStiuCeNumeSamiPun):

Pai daca are 5 pisici alea nu se ling una pe alta? happy

| xelAlex explică:

Nu eu sau maicamea i-am dat ca noi suntem intregi la cap. Taicamiu e handicapat si imi vine sa il omor. Oamenii sunt mult mai rai decat animalele.El a dat curtea si pisicile cu solutie anti-purici.Eu plangeam si el a venit in bucatarie si ma intreaba de ce plang si i-am spus ca pisicile sunt pe moarte si el...a nu ca nu o sa moara.straight face e cretin rau de tot. Si cu soramea de cand s-a nascut are ceva cu ea...

| xelAlex explică:

Numai dementii ar face asa ceva.

| xelAlex explică:

Gata.numai comentati...s-au duscrying i-a luat taicamiu azi dimineata, pe la 6. Multumesc pentru tot, in afara de nesimtiti care nu inteleg ce se intampla aici si comenteaza aiurea ca andoando.