| Edna a întrebat:

Am o catea de 2 ani care pe 25 decembrie a intrat in calduri iar pe 2 martie a fatat, iar acum pare sa fi intrat iar in calduri.E posibil?

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

În mod normal ar trebui să intre din 6 în 6 luni în călduri. A ta a intrat cu o lună mai devreme, eu consider că nu ar fi o problemă, mai ales dacă a stat pe lângă alte cățele în călduri (da, asta poate să le facă să-și sincronizeze căldurile). O lună totuși nu e mare chestie dar dacă vrei să ai certitudinea că totul e ok mai bine te duci cu ea la veterinar.
Dacă ți-a fost de ajutor și îți plac cățeii ai putea da un like la pagina mea(cu informații și divertisment despre câini): https://www.facebook.com/Yodapuffy

| carpediem a răspuns:

Nu. Dupa ce fata intra la 4 luni in calduri. Pot fi calduri false, sau te inseli tu. Nu are cum sa intre in calduri daca este in lactatie. Daca are lapte nu-ti face probleme.

| viotedy a răspuns:

Nu.probabil are o dereglare hormonala.ce varsta are?

| Edna explică (pentru viotedy):

2 ani

| viotedy a răspuns (pentru Edna):

Am crezut ca e batrana.nu are cum sa fie in calduri.in jurul datei de 25 iunie mai intra.intreaba un veterinar sa te convingi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este posibil orice, poate da iar nastere la alta serie de catei, deci pregateste-te sufleteste!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar ai grija sa nu mai intre in contact cu alti caini ( masculi) sa nu mai vina o alta seria de catei

| adishorMS a răspuns:

Am avut o catea care dupa ce a avut ciclu la 6 luni, dupa 3 ani a inceput sa-l aiba din 5 in 5 luni
nu termina lactatia si hopa iar, avea tot timpul pulpa la mameloane

| G2225hda a răspuns:

Pai afla cine e,, taticul'' si tine-l departe de ea

| MrAnonymus a răspuns:

E posibil

| tombraiderunderworld a răspuns:

Da e posibil. Ca si la a mea tot asa s-o intamplat big grin

| MissMarina a răspuns:

Da...e posibil big grin

| DianaGabureac a răspuns:

Cu siguranta ca nu. Dar ai grija sa nu aiba contacte care pot duce la alta serie de catei.

| Edna explică:

Deci e posibil.