| xShyne a întrebat:

Am o catelusa de 1 an vroiam sa mai iau un catel sa aiba companie...am luat tot o femela de 1 luna. cainele meu il miroase dupa vrea sa il mustestraight face nu stiu cum sa fac sa ii apropi si sa nu il mai muste. Daca cineva are 2 caini si a fost in situatia asta va rog sa imi spuneti ce pot face.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Am trecut de curând prin asta, deși a fost invers, am adus o cățea de doi ani la curtea în care aveam o cățelușă de vreo patru luni, la acea vreme. Nu o va mușca, animalele protejează puii. Îi arată cine e șeful. Lasă-le să se împace singure, nu te băga între ele. Deși le-am cumpărat coteț la fiecare, acum se înghesuie amândouă într-unul singur! :)
Uite-le aici http://zinnaida.ro/2012/10/10/surpriza-kory-bella-fmt-73/

1 răspuns:
| Iwao a răspuns:

Nu incerca sa ii pui tu alaturi, cainele este iritat ca a intrat in spatiul lui si ii arata cine-i "seful", n-o va musca, doar o avertizeaza, si apoi il poti pune la respect cu cateva comenzi ferme.