| MiculPaharut a întrebat:

Am o catelusa de 2 luni jumatate, nevaccinata, iar azi cand am ajuns acasa, s-a bucurat foarte tare. Peste ceva timp parca a paralizat pentru cateva secunde dupa care a inceput sa tipe, sa tremure si sa elimine materie fecala, incontinuu. Apoi se speria de mine si de parintii mei. Peste vreo 10 minute si-a revenit, iar acum e bine, comportandu-se normal. Maine sunt programat sa o duc la vaccinat. Imi puteti spune ce are?

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Aveam si eu un caine si asa facea fiindca avea epilepsie dar isi revenea.

| NoFeelings a răspuns:

Parvoviroză, oare?
Nu prea regăsesc aceasta boala in povestea ta, dar există posibilități

| Andreea213 a răspuns:

S.ar putea sa aiba epilepsie. E ceva grav. Stiu un om care si el avea o cățelușa de copoi ardelenesc care a dus.o la un medic veterinar foarte bun dar tot a murit, dar poate tu ai noroc. Nu are legatura cu vaccinul. Acea catelusa nu elimina fecale, dar poate ma insel eu. In rest, ce ai zis tu seamana a epilepsie. Nu vreau sa te intristez. Poate se va face bine. Succes!

| EkToR a răspuns:

Un veterinar este cel mai in masura pentru a da cu parere daca pot spune asa, imi pare rau pentru ca treci prin astfel de momente dar sper ca tu si catelusa ta sa treceti cu bine happy

| corinus4u a răspuns:

Explica.i asta veterinarului inainte de vaccinare... sa-i faca un control mai intai. El este mai in masura sa spuna ce are. Succes