| Dedde a întrebat:

Am o catelusa, Yorkshire Terrier, de aproximativ un an si trei luni, si am o mica dilema cu ea. Inca nu i-au cazut caninii de lapte de sus, si i-au crescut ceilalti. E vreo problema? Am mers cu ea la veterinar, dar veterinarul a zis ca ii vor cadea in timp, dar nici nu se misca. Ce-as putea face?puppy dog eyes
Fundita. =)

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna dedde,
De multe ori nu apar complicatii la astfel de lucruri deci poate asta e motivul pentru care veterinarul a zis sa astepti. Nu stiu cat de mult i-au crescut dintii dar daca doar acum au inceput sa iasa ceilalti dinti ar trebui sa ii lasi in pace pentru ca vor cadea.
Daca insa au crescut de jumatate sau mai mult, ar fi foarte probabil sa aiba nevoie de o extractie si pentru asta te poti duce la veterinar (poti sa incerci alt veterinar daca vrei).
Daca nu faci asta, dintii se vor putea incaleca si ar putea iesi putin mai stramb asa cum de multe ori ni se intampla si noua.
Pa, pa

1 răspuns:
| Cata_3049 a răspuns:

Am 2 baietzei superbi. nu vrei sa le facem cunostinta?