| AdrianoVV a întrebat:

.. am un catelus de 3 luni cum as putea sa-l dresez?

5 răspunsuri:
| AnonimNeamt a răspuns:

El misti tu sa faca ceva..si dupa daca face singur la comanda cand i zici ii dai ceva bun mancare de caine sau stiu eu ce. cei place lui. funda?

| jimiciu a răspuns:

Il ademenesti cu mancare ei cand sunt mici fac aproape orice miscare dupa papa. si in plus joaca cu el foarte mult

| HappyDogsRo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la un dresor profesionist, pe care il poti contacta aici: http://www.happydogs.ro/sfaturi-canine/intreaba-dresorul.html
si daca totusi vrei sa incerci singur acasa iti trebuie un clicker, o borseta cu recompense ( cascaval, carnita sau educ-de la royal canin)... aici gasesti cam tot ce iti trebuie pentru un start bun in dresaj http://www.happydogs.ro/pet-shop/accesorii-catei-dresaj/index.html, la clicker o sa gasesti si un filmulet care te invata sa-l folosesti. Iar daca o sa-ti cumperi din shop de peste 200 de lei accesorii si jucarii, dresajul sutinut de Caini-utilitari este la jumatate de pret!

| Eveliin a răspuns:

Da poti sa-l dresezi dar sa ii spui lucruri simple si de mai multe ori daca face ce vrei il recompensezi cu mancarewinking

| catalyn1998 a răspuns:

Pai depinde de rasa cainelui, sunt caini care se dreseaza foarte usor si caini care se dreseaza greu, intai trebuie sa il faci sa fie atent la tine acest lucuru il poti face dandu-i cv de mancat, apoi de exemplu daca vr sa stea jos ii zici sezi si ridici pedigri de ex deasupra lui si atunci el uitandu-se atent la el nici nu v-a observa ca a stat jos.si mai gasesti tu trucuri de dresaj pe internet. funda?