| iLOVEquestions a întrebat:

cainelui Amstaff trebuie neaparat sa-i TAI URECHILE?! ( adica sa i le faci asa ascutite )
As prefera sa i le las asa cum sunt. Deci e obligatoriu sa le tai? :-ss

3 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

Nu e necesar sa-i tai urechile.
Urechile i se taie ca sa aiba mai multe avantaje in lupta cu alt caine sa scape mai usor sa nu aiba de ce sa-l apuce.

| Adrry00 a răspuns:

Daca cainele tau este unul mai mult de companie sau sa pazeasca curtea nu trebuie, dar daca l-ai luat pentru a pazi o firma, agentie etc ar cam trebui, pentru ca il va inrai si am auzit de la unii ca si pentru ai da un aspect mai fioros, Eu nu sunt pro taierii urechilor/cozilor la caini dar daca tu vrei sa i le tai sau ti se impune trebuie dus la un specialist pentru aceasta interventie.

| LilithKatreena a răspuns:

Urechile se tau la caini ca sa fie rai. ( cred )
Deci daca nu vrei sa fie rau, nu trebuie sa i le tai happy