| tayk47 a întrebat:

In cat timp se vindeca urechile cainelui dupa ce le cupezi?

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Daca cuparea a fost facuta de medic si catelul isi face tratamentul dupa cam in 3-4 saptamani dar depinde de la catel la catei cum reactioneaza la medicamente.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

" cupeaza " la tine intai si afli.

| tayk47 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Lasa, cupeaza-ti tu urechile si imi mai dai un raspuns mai inteligent dupa ce ti se vindecawinking

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru tayk47):

Ca sa iti vina idei de taiat niste bucati din caine si sa-l maltratezi e clar ca ai un mare vid in bostan. Il porti doar ca sa nu-ti ploaie in gat. In afara ca esti pasibil de amenda sau inchisoare de sclipitor ce esti mai ai si galagie in tine.

| ddderi a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu nu inteleg de ce vorbiti si va atacati aiurea fara sa aveti macar cultura generala de a sti pentru ce se taie urechile la astfel de caini. Cainii acestia, cu urechile mai mari, au nevoie sa li se taie urechile pentru a nu avea probleme in viitor. Ei avand urechile mari pot dezvolta anumite bacterii acolo deoarece este un loc calduros pentru bacterii. Urechile nu sunt taiate doar pentru aspect. Cred ca ar fi ok sa va mai cultivati inainte de a va spune parerea fara pic de cunostinta.