| Michaelis a întrebat:

Am o intrebare, mi-am cumparat un caras si il tin intr-un bol ( azi l-am cumparat ) vanzatorul de la magazin mi-a spus ca poate sa traiasca in bol, dar nu prea sunt sigura, iar trebui neaparat un acvariu?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie neaparat un acvariu, acest peste este foarte rezistent, nu-ti trebuie conditii special.

| alinaalin955 a răspuns:

Apa trebuie oxigenata.La acvarii se folosesc plante, care consuma co2 si dau oxigen, vibratoare(parca asa se numesc acele pompe de aer).
Nu cunosc prea multe, dar cred ca va muri.