| selenahermy a întrebat:

Am o mare problema cu porcusorul meu. L-am pus pe pat sa ma joc cu el si la un moment dat a inceput sa se holbeze la perete. L-am pus in mijlocul patului acolo unde trebuia sa stea. Ultima oara cand l-am pus, a sarit de pe pat si s-a ascuns dupa unitatea de la calculator. L-am scos cu greu si l-am pus in cusca. Nu mai iese sa manance decat cand ii este foarte foame si nu mai chitaie cand vine cineva acasa. Are vreo problema?

13 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poate ar trebui sa incerci sa te joci mai mult cu el si sa il feresti de locurile si obiectele ce ii provoaca fobii. Intreaba si un medic veterinar, poate va sti sa te sfatuiasca. Bafta!

| Alinna20 a răspuns:

Eu zic ori sa il duci la veterinar ori este speriat si sa il duci intr-o alta camera, sa petreci timp cu el.

| maria1998 a răspuns:

Nu-ti face griji doar s-a speriat foarte rau.In cateva zile o sa-si revina... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pocrusor de gunineea?
s-a speriat de ceva.
(petarde, artificii, oameni necunoscuti care strigau si tipau)

| grgdlk a răspuns:

Du-l la un psihologlaughing

| Andrei123654789 a răspuns:

E pe moarte.

| grgdlk a răspuns (pentru Andrei123654789):

Zi si mie andrei ce metin e ala din poza ta? si spune mi ratele lui

| Andrei123654789 a răspuns (pentru grgdlk):

1.nu este metinhappyeste 4story.ro
2.metinul care-l joc ce-l mai tare e hammer mt2 srv1 daca esti ineteresathappy

| gabytz18 a răspuns:

Ii e lene laughing proglema se repara prin inlocuire sau i-ai pe cineva sa-i tina companie, o pisica ceva sa nu se plictiseasca laughing)

| disa a răspuns:

Sincer... cred ca vede fantome sau spirite pierdute in casa ta...

| MTC a răspuns:

E deprimat

| cr3ative95 a răspuns:

E stresat happy

| Arina_Radoi_1991 a răspuns:

Clar se teme si nu are incredere in oameni, ai putea incerca sa-i cumperi un alt porcusor de giuneea. aceste animale se simt in siguranta altaturi de un alt membru din aceas rasa. si petrece mai mult timp cu el, ia-l in brate, incalzestel. porcusorul meu de guinea doarme intins si relaxat in bucatarie cand se incalzeste camera de la cuptor.