| Chocolate28 a întrebat:

Am o nimfa si cind vreau s-o dresez sa stea pe deget ma tem sa nu muste si incepe sa se sperie si zburda prin colivie ce sa fac ca sa nu sa se mai sperie? sad

Răspuns Câştigător
| Annapro a răspuns:

Baga mana usurel in cusca. Daca te lasa sa te apropii de ea, mangai-o putin. Nu stiu daca te va musca sau nu, asa ca, iti recomand sa iti pui o manusa ca sa fi sigur. Bafta!

2 răspunsuri:
| adishorMS a răspuns:

Orce animal se dreseaza cu RABDARE si mancare
nu ii dai de mancare decat cat mananca o data, cand faci asta tii mana pe langa ea si o mangaii usor poti fluiera de exemplu asa va stii cand vine masa si va veni la tine de oriunde ar fi si ulterior sau poti scoate anumite sunete si asa cand va auzii sunetul acela va aparea de oriunde

| 666Belial666 a răspuns:

Baga mana incetisor in cusca sa nu se sperie, sa o mangai in fiecare zi pana se obisnueste, dupa incepi sa il dresezi.