| Stoleru_Andrei_1975 a întrebat:

Hei salut, de o luna cred ca am un perus mascul tin sa mentionez ca l-am invatat cat de cat sa imi stea pe deget in colivie dar cand ii dau drumul sa zboare prin camera si vreau sa il pun pe deget nu sta si zboara in alta parte as vrea sa il dresez sa fie ca si preusii aia de la mare din satul de vacantacare iti trag cate un biletel daca le spui zodia ta
Deci cum sa il dresez asa? Ce ar mai trebui sa fac?

1 răspuns:
| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Nu poti dresa un perus... Eu am un perus mascul pe nume Riko si este foarte prietenos. Imi sta pe deget, in cap, ma lasa sa-l mangai pe burtica. Il am din aprilie. Din prima saptamana bagam mana in cusca la el si o lasam acolo sa se obisnuiasca cu ea. :3 Fai si tu asa. Vorebeste-i calm. Trebuie sa prinda incredere in tine! Baftaa ^.^