| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisica de un an și 4 luni gestanta și am dus o la vreo 100m de casa la o cunostinta foarte apropiata pana naște și își creste puii apoi o sterilizez și o iau înapoi credeți ca am procedat bine?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E ok, dar poate ar fi fost mai bine sa o sterilizezi inca de la bun inceput, nu sa astepti pana cand face asa multi pui, nu? In fine, chiar si acum tot este mai bine decat deloc.Si da, e mai corect sa aiba un loc linistit unde sa-si creasca puii, nu sa fie deranjata de alte animalute din curte, fie acestea chiar si pisici.

| dullcat a răspuns:

Si vezi ca trebuie sa stea cu puii ei timp de vreo 3-4 luni, deci nu o lua inapoi imediat dupa ce naste si nu da puii spre adoptie cat inca sunt mici.

| bogdyZ a răspuns:

Nu am putut sa o tin pentru ca mai are deja 2 pui de vreo 4 luni si mai am alte 3 pisici