| WalterWhite a întrebat:

Am o pisica care sta doar in curte. Va rezista frigului?

Răspuns Câştigător
| AlessandraMiha a răspuns:

Da,va rezista firgului datorita balnii care o ajuta foarte mult si ii tine de caldhappy
Plus ca va gasi ea un loc de adapost, isi face ea un culcus, stai linistit/a. Tu doar sa ii dai sa manance, si sa ai grija sa nu ii fie foame.
Sper ca am putut sa te ajut, o seara frumoasa si mult succeshappy

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ele se adăpostesc, își vor găsi un culcuș, în pod, în pivniță etc. Cum zice și green66, important e să nu o ții legată, captivă...
Știi cum e, câini am mai văzut dormind în zăpadă, pe viscol, în frig, dar pisici... niciodată, ele dacă ies afară, o fac doar pentru a-și căuta hrană, apoi se reîntorc la locurile lor.
Dacă e pisicuța ta, fă tot posibilul să-i oferi un cămin, un loc cald și dragoste. Afară, va fi mult mai chinuită.

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Rezista latemperaturi foarte scazute, nu te teme.
Celputin vreo 2-3 saptamani de acum incolo nu iti face griji pentru ea, la iarna va avea probleme, dar nu va muri.Va intra in casa singura cand ii va fi foarte frig.
Insa rezista si afara, chiar si noaptea la -20 grade celsius rezista!
La tara pisicile stau mai mult afara decat in casa, indiferent de anotimp!
Te salut,
Adrian!

| Deliiiia a răspuns:

Da, va rezista. In momentul in care nu va mai rezista, daca va veni acel moment, atunci se va alatura si ea in casa.

| Green66 a răspuns:

Sigur va găsi un loc unde să se adăpostească(în cazul în care nu o ții legată rolling on the floor ).

| darrio2007 a răspuns (pentru Green66):

Pisica legata! Hai ca esti amuzant.

| MadalinG99 a răspuns:

Teoretic daca are loc sa se urce in podul casei da, dar daca o ti afara iti dai seama la -10 grade noaptea pe viscol ce va rezista, punete in locul ei? La ce o iei daca nu poti avea grija de ea, o pisica inseamna responsabilitate, e suflet si ea, cum iti place tie sa mananci bine, sa dormi la caldura asa i place si ei.

| SLuana a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii faci totusi un culcus intr-un loc mai calduros (pivnita, pod,...) In caz ca ii este prea frig, sa aiba unde sa mearga.