| SelluMarrie a întrebat:

Am un catel corcitura intre pechinez si lup, are vreo 8 luni, si nu stiu daca o sa ma lase la iarna sa. l bag in casa, trebuie sa specific ca il tin in curte, iar in cusca deja i.am bagat un hanorac vechi de.al meu care este foarte gros si sta pe el, dar daca il las afara la iarna va rezista frigului? il iubesc foarte mult si nu as vrea sa. l pierd, deci ce parere aveti?big grin

Răspuns Câştigător
| roxx_5565 a răspuns:

Buna marrie!

Pai daca tot i-ai bagat un hanorac in cusc ar tb`ii sa il lasi acolo pana la iarna
pentru ca deja ee ff frig afara
iar la iarna mai pune-i un lucru mai gros unde se poate baga intr*un colt

el rezista si fara hanorac
dar fii sigura si pune-i acolo

eu am 3 catelusi
si nu le pun nimic
le-am facut custi
dar nici unul nu doarmelaughing acolo

eu locuiesc la curte si am in spatele curtii un fel de soba unde bunica`mea pune seminte de floarea soarelui la uscat
vara
iar acum doar le incalzestelaughing
si ei acolo se baga ghemotoc toti 3 si se incalzesc

sau mai intra in ciolofan sau in nisiplaughing)

4 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

Buna SelluMarrie! Ce faci?
Uite, eu am experienta, am o catelusa la tara, Pacolina, si cand este iarna, cande era mai mica de fapt, ca acum este mai maricica si s-a obisnuit, dar ii mai bagam cateodata, ii bagam paie si si niste paturele mai calduroase, ca sa ii tina de frig! Incearca si tu, dar daca vrei neaparat, il poti baga si in casa, dar banuesc ca e obisnuit sa faca unde vrea, nu? Mai bine lasa-l afara ca o sa mai fie iarni si sa se obisnuiasca cu aceasta schimbare. Da? Imi dai mie fundita, plz? Plz?

| katala a răspuns:

Corcitura intre pechinez si lup? Sigur? cum or fi reusit, pentru ca diferenta de talie e destul de mare!
Iar la intrebarea ta raspunsul e "da", rezista, cu conditia sa-i pui in loc de hanorac niste paie, sau chiar frunze uscate. sunt mai calduroase.

| Mariaღ a răspuns:

Pai ar fi mai ok sa il bagi nu stiu in debara? sau la subsol daca ai... am auzit ca iarna asta va fi foarte foarte foarteeeeee frig nail biting, cum nu a mai fost acum 1000 ani (au zis la stiri) sau daca nu. pune-i o usita la cusca; daca e mai mare pentru a-i fii mai cald... dar sa nu fie nici prea cald ca moare de cald laughing! Si eu am doi bichoni dar ii tin in casa :*

| xoxoxoCuteRoxyxoxoxo a răspuns:

MMM... Da ei pot rezista afara la temperaturi ff joase dar nu face asta punele hanoracul acela zi pe"peretii"custii pune-i alceva cum ar fi o patura groasa fiindca, iarna e iarna Tie tziar fi frig doar cu o geaca e tine in mijlocul zapezii fara nimic in jur?