| ღdiaღ a întrebat:

Am o pisica siameza de 3 ani si se comporta urat cu mine si cu bunica mea dar nu i-am facut nimic, oare de ce? cu mama mea se comporta normal dar nu stiu de ce, de ce, de ce?

Răspuns Câştigător
| Vet a răspuns:

Personalitatea pisicii nu a fost descifrata inca. Pisica prin definitie este un animal inteligent. Pisica stie de ce cum si cand sa se razbune.Incearca sa-ti amintesti vreo intamplare in care ai certat-o sau neglijat-o, felinele sunt in general printre putinele animale care tin minte. Ceva o deranjeaza la tine, modul tau de a te purta, sau stiu eu.In orice caz incearca sa nu o sufoci cu prea multa iubire, fi tu insati si te va accepta.

4 răspunsuri:
| ღdiaღ explică:

Am descoperit ca ea este rea deoarece e geloasa pe mine(mama mea imi acorda atentie)penibil(e agresiva, posesiva)dar nu stiu ce inseamna cuvantul posessiv, imi spune si mie cineva?

| kiufuliki a răspuns:

Si sora mea are o pisica care se comporata urat cu toata familia in afara de tatal meu. Mi-am dat seama ca toata familia se compotata urat cu pisi in afara de tati. Incearca sa te comporti si tu frumos cu ea!

| BbyMic a răspuns:

Ai calcat-o pe coada?laughing

| panciucandreea a răspuns:

Poate ai schimbat si u ceva in comportamentul.din cate stiu eu,cand schimbi cev ain viata ta,animalele simt asta si se departeaza de oameni.da-i mai multa atentie.happy, fa-i toate poftele, arata-i ca o iubesti:X