| anuta_5234 a întrebat:

Dc mama se comporta asa urat cu mine?crying((((

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si tu comiti greseli pe care tu crezi ca e bine ce faci sau nu iti dai seama si ea prin rau comportament vrea ca tu sa fii cuminte.

| shadovv a răspuns:

De ce te comporti asa urat cu mama?

| MeMyseIf a răspuns:

Stii, indiferent de spusele anteriorilor useri, eu tin sa afirm ca mama sau in general parintii niciodata nu trebuie sa se comporte urit cu copii lor.Asa parinti sunt putini, foarte putini...
deci, asculta, nu-ti fa griji, la sigur nu esti tu cel vinovat, copii totimpul au dreptate, fiindca doar mediul in care creste si se dezvolta e de vina, asa ca nu acorda atentie la asta...
fii indiferent si rece si mergi pe drumul tau cu ocupatiile tale, fara sa tii cont de parerea lor...bafta!

| AnnaMariaaa a răspuns:

Poate ii dai motivestraight face sau cine stie.

| pwp a răspuns:

Cred ca toti avem probleme cu parinti...

| alecs871 a răspuns:

Da, mai ales tu, care cre`ca esti un inger.

| Sconcsiş a răspuns:

Pentru ca a aflat ca noul Dero elimina cele mai frecvente 99 de pete!

| Annitu a răspuns:

Te-ai nascut prematur.De-astabig grin

| magicianul19 a răspuns:

Nu stiu nu am de unde sa stiu. dar in majoritatea cazurilor poate fie din cauza unor frustrari. poate se certa cu tatal tau sau are probleme la servici. si simte nevoia sa se descarce pe ceva si poate asa se descarca ea. ar incearca sa vb cu ea sa vezi ce are

| xl0llip0px a răspuns:

Mama se comporta urat cu tine? ce varsta ai? daca ai ajuns deja la 12 ani sau esti peste inseamna ca e poate doar criza adolescentei ( ca si la mine) si avem impresia ca nimeni nu ne asculta si ca nu suntem intelesi...sau chiar mama e vinovata. poate nu te intelege destul.sa stii ca si parintii fac greseli uneori.ar trebui sa-i spui daca te deranjeaza ceva la comportamentul ei sau daca nu te asculta destul. dar spune-i asta atunci cand e linistita.sau poate tu ai facut vreun lucru care a suparato.sau a aflat vreun lucru care tu l-ai facut si nu vrei sai spui.sau poate chiar nu ii este destula dragostea ta fata de ea.ar trebui sa vezi pe internet ceva de genu "rubrici psihologice" pe google pentru a afla care mai pot fi problemele.am aceeasti problema cu mama.si am inceput sa o rezolv discutand cu ea. e din ce in ce mai bine.

| SmileIsForFree a răspuns:

Buna.
Poate ai suparat-o cu ceva. Sau poate a suparat-o altceva...
Incearca sa vorbesti cu ea, intreab-o daca e suparata pe tine. Daca Da, cere-ti iertare, arata-i ca tii la ea. Bafta!

| Adoniaa a răspuns:

Pai.in ziua de azi toti tinerii(adolescentii) se comporta foarte urat cu familiile lor sau poate aveti ceva probleme in familiebig grin

| Kqzu97 a răspuns:

Si eu am aceeasi "problema"cu mama, se poarta frumos cu mine dimineata si searalaughingiar in restul` zilei ma cearta etc.nu stiu ce s-a intamplat cu mamele de la un timpstraight face

| Ciresikaaa a răspuns:

Ca nu ascultilaughing incearca sa te comporti mai frumos cu ea si sa o asculti ca mama e numai una!

| Muzika a răspuns:

Nu te mai iubestehappy

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Ai si tu un fals respect entru ea mai fa si tu ceva prin casa ajut-o si vezi ca o sa se poarte mai frumos cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca, probabil nu asculti si esti incapatanata? thinking
Daca nu te comporti asa, inseamna ca are ceva pe creierbig grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stie TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bcoz it`s gay to be nice with someone devil

| razvanz a răspuns:

Da-i dovada ca esti o fata cumsecade. Demonstreaza-i ca o iubesti. Ajut-o la orice ar avea ea nevoie, comporta-te tu frumos in primul rand, ascult-o si fa tot ce spune. Daca aceste metode nu dau rezultate, intreab-o direct pe ea, prin orice mod ai putea sa o faci sau, daca poti, descopera tu care ar fi motivele pentru care ea se comporta urat cu tine.

| Andreea3219 a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea sa afli de ce se poarta asa. incearca sa-i explici ca nu-ti place comportamentul ei dar nu uita toate acestea i le explici atunci cand esti calmawinking iti urez succes

| smille_2634 a răspuns:

Pai ce ai facut de se comporta asa?