| LaraClarice a întrebat:

Am o problema cu un papagal nimfa. Acum ceva timp am fost cu el la veterinar (avea secretii nazale, se scarpina la nas, stranuta, se auzeau zgomote ciudate cand respira(uneori). Veterinarul mi-a dat urmatorul tratament Enroxil 15 mg- 1cp pe care l-am taiat in 8 si i l-am dat timp de 8 zile si un spray Ectocial cu care i-am dat sub aripi timp de 10 zile. La inceput se simtea mai bine. De curand eu am racit. Este posibil ca papagalul sa fi luat raceala? A inceput sa stranute, i s-au inrosit narile, se scarpina la nas si are din nou secretii. Exista ceva la farmacia veterinara pentru el? Sau ce ii pot face?

(va rog semnati aceasta petitie http://www.ptroa.co.il/petition/ )

Răspuns Câştigător
| Si_Atat_Alex_1996 a răspuns:

Eu zic sa il pui intr-un loc calduros. Da, e posibil sa fi luat raceala de la tine, daca ai stat aproape mereu langa el. Am avut si eu un papagal, tot asa a racit, dar eu zic ca se va face bine in cel mult 3 saptamani-o luna. Fundapuppy dog eyes?

| LaraClarice explică (pentru Si_Atat_Alex_1996):

Nu e normal ca o raceala sa persiste 3 saptamani. Incearca sa ii cumperi papagalului tau niste vitamine de pus in apa.

1 răspuns: