| Any_2336 a întrebat:

Am o problema, cum afara au inceput ploile plimbarile cu bichonul meu sunt un calvar. Blana alba ca lana, picioare fff scurte + o balta sau noroi = 5 bai pe zi. Daca nu il scot afara face in casa. Ce sa fac? help

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Nu este recomandat sa-l imbraci, hainele sunt doar pentru a arata bine dar nu sunt bune deloc! ei isi formeaza un puf protector pe perioada iernii iar daca ii pui haina ii va distruge tot puful acela si nu va fi rezistent la caldura si la frig.Baile se fac odata la 3-4 saptamani,pentru ca are un ulei pentru imunitate, daca il speli asa des o sa-i distrugi acel ulei si va raci mai repede.Ii poti cumpara niste ghetute speciale pentru caini, si ai grija sa nu mearga in noroi.Mult succes!

2 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Asa se intampla si cu bichonu meu,i-am tuns blana iar acum se murdareste doar pe labe,poti sa ii pui si o hainuta (o gecuta de fash),nu e bine sa il speli asa de des,nu il mai lasa in iarba,lasa-l doar pe asfalt,daca suporta ii poti lua niste pantofiori speciali pentru ei,dar unii caini nu suporta,daca nu ii ei pantofiori o sa se murdareasca doar pe labute, sa ai o carpa pe care o uzi si asa il stergi pe labute, succes!

| OrangeJuice a răspuns:

Imbraca-l.O sa se murdareasca doar pe labe si e mai usor de spalat.