| Cosmin1622 a întrebat:

Am patru pisici care le cade blana din zona botului, de la mustati, gat, pe nas. Este normal? sau sunt bolnavi?(au cam o luna jumate). Dau funda celui care imi zice ce se intampla cu ei.Merci

Răspuns Câştigător
| Samarra a răspuns:

Au un microb..sincer nu'mi amintesc exact cauza. Este ori exema ori micoza. Oricum, o problema de dermatita. Mergi urgent maine macar cu una la medicul veterinar sa vada in ce stare sunt, si el iti va da un antibiotic pentru ele si crema. De obicei au program de dimineata duminica. Sper sa fie doar o exema, nu ceva mai grav. Mult noroc, si sa se faca bine, mari frumoase si sanatoase. Si sa ai grija de ele!

2 răspunsuri:
| MarianM8777 a răspuns:

Daca observati ca pisica se scarpina si se spala foarte des e posibil ca aceasta sa aiba o boala de piele, o alergie. Animalele sufera din cauza mancarimii insuportabile, locurile inflamate devenind din ce in ce mai vizibile, la inceput fiind mai mici, apoi din ce in ce mai mari, iar blana cade in acel loc.

| Simplu876 a răspuns:

Iti zic eu ca nu-i normal laughing sunt bolanve funda? big grin