| DanyXhell a întrebat:

Am pus un hamster Sirian cu unul Roborowski intr-un borcan mare, in urma cu 5 zile.
Nu s-au batut prima data, dar, Roborowski-ul era disperat si nu stia cum sa iasa, sarea prin cusca, Siberianul nebagandu-l in seama.
Acum sa acomodat Roborowski-ul cu Siberianul, dar, nu stiu de ce nu se joaca, doar se miros.
Eu as vrea sa doarma impreuna unul langa altul, sa se joace, sa manance amandoi, dar cand mananca, mananca pe rand, cand se joaca, aproape de bataie, cand dorm, unul intr-un colt si altul in celalalt capat.
Nu cred ca am ce sa fac, dar macar spuneti-mi de ce se comporta asa.
Funda Pt. cel care ma lamureste.

1 răspuns:
| Andreiutza_1421 a răspuns:

Se comporta asa pentru ca sunt rase diferite de hamster chiar daca sunt ambii pitici. Am si eu hamster si tot asa au facut la inceput.Dar mai apoi s-au acomodat unul cu celalalt. Sper ca te-am ajutat. Pa pa!