| TheTiger a întrebat:

Am si eu 2 intrebari

1. Vreau sa-mi iau o minidrona, Husban X4 H107C,are camera in ea.Stiu ca este legea ca daca ai camera mai usoara de 1KG si cu camera pe ea iti trebuie permisiune de zbor care se face cu 45zile înainte.Nah,acum faza-i asa:Am niste rude la munte si la sat, si mi-as lua 5 baterii in plus si m-as plimba si as filma peisajele (Nu doar de aia mi-o iau). Vreau sa va întreb, drona având ~500g,mai trebuie autorizatie? Aia nu zboară la mare altitudine, max 100m, însă nu o s-o ridic atâta.

2. Vreau s-o iau de la Rcforfun.ro.E bun siteul?

Daca îmi trebuie autorizatie nu prea cred c-am s-o iau...Nu mi-ar conveni o amenda sau confiscarea ei, si nici sa depun cerere pentru a zbura peste 45 zile.(De unde o sa stiu eu vremea/viteza vântului, etc)

Mersi anticipat! Dau funda

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Din câte am înțeles, se poate folosi liber.