| Shadow113 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez camera foto Fuji S9200 dar îi trebuie baterii normale nu ca acelea de telefon. Si ma intrebam cat as putea filma cu acea camera fara sa se consume la Full HD

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La camerele foto cu baterii tip AA (rotunde) bateriile se consuma repede sau sunt prea scumpe.
Din acest motiv, este indicat sa mai cumperi un set de acumulatoare (4 buc, >2000mAh, tip AA) cu incarcator, cu care vei putea fotografia / filma mult mai mult. Deasupra, in camera se folosesc doar 2 baterii deodata, iar celalalte doua le poti de rezerva, incarcate. Mai mult, aceeasi baterii le poti folosi si la alte aparate care necesita "putere": radio, mp3 player etc, care necesita baterii de marime AA.

| Beutz a răspuns:

Eu stiam ca merge vreo 2-3 ore sa filmezi cu camera foto.

| Shadow113 explică:

Are loc de 4 bateri nu de 2!