| Cîrnat a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cam ce rasa de caine costa cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Asyul95 a răspuns:

Mastiff-ul Tibetan este una dintre cele mai vechi si mai scumpe rase din lume. Conform legendei Chinggis Khaan şi chiar Buddha ar fi posedat unul. Chinezii sunt topiti dupa cainii din aceasta rasa fiind gata sa scoata sume exorbitante pentru a intra in posesia unui pui.

Un milionar din industria siderurgica nu a ezitat sa sparga anteriorul record de pret platit pentru cel mai scump caine din lume (835, 000 USD). Fericitul stapan a scos suma de 1, 5 milioane de dolari achizitionand un mastiff tibetan roscat cu o blana exceptionala, numit Hong Dong.

Un caine special are nevoie de o hrana speciala. Din meniul puiului nu lipseste carnea de vita, puiul, molustele si... castravetii de mare.

Crescatorul care a vandut cel mai scump catel din lume a declarat ca intre cumparator si caine a fost dragoste la prima vedere. Animalul pretios este vazut ca o investitie pe termen lung, care se va materializa sub forma a catorva generatii de urmasi.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Cam asa arata
Apoi cainii de vanatoare, pichinezii.Etc
Sper ca te-am ajutat:)