| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o pisica birmaneza, are 2 luni, si e extrem de jucausa.Nu doarme foaarte mult ziua, sculanduse imediat ce se lumineaza afara.Ma gandesc ca e asa fiidnca e pui, dar cand o sa inceteze sa fie asa jucaus si o sa doarma mai mult? big grin (sincer, ma zgarie foarte rau in "joaca" lui, si am citit ca fac asa doar cand sunt mici)

7 răspunsuri:
| DoDo a răspuns:

Da asa a facut si mata mea stai linistita

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ca sa nu te mai zgarie, o iei in brate, o tii cu un brat, si, apasand usor pe fiecare pernuta de sub gheruta, ii tai 2 milimetri - NU mai mult! - din varf!, cu unghiera. Acolo e partea cornoasa moarta, si se poate taia! Si eu asa am procedat, dupa ce am citit undeva - deci nu eu am inventat asta!

| VoiceWithin a răspuns:

Cand se joaca cu tine ia-o in brate si apasa-i incet pe pernute pentru a scoate ghearele si cu unghiera, fii foarte atenta sa nu ii tai din carne, ai vazut ca este mai colorat la unghie mai spre labuta, ii dai foarte putin din partea alba sau transparenta, eu fac mereu pisicilor mei 1 pe luna sau la 2 saptamana :* te pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi avem deja 3 si am mai gasit unul saptamana asta, si incercam sa ii gasim parinti. Poate il vrea cineva, mai multe detalii si poze cu el am pus aici :
http://blog.noru.ro/diverse/motanel-alb-negru-salvat-de-sub-roti/
Cat despre sfaturi legate de pisici, gasesti mai multe articole la noi pe blog, la tagul pisici.

| Angel_5977 a răspuns:

Si eu am pisica am gasit-o era pui mic si era tare jucausa. a trecut un an de cand o am si acum abia daca se mai joaca doarme toata ziualaughinge lenes

| Angel_5977 a răspuns:

Cand era mai mica tot asa aveam o pisica era micuta si ma zgaria si mama ia taiat ghiarele si nu se mai putea catara nu se putea urca nici in pat deci psihosex nu stiu daca ia`i dat cel mai bun sfat acum ramane la aprecierea ta! Pa

| Rebbbeca a răspuns:

Orice pisica imbatraneste la o varsta.Crezi ca un batran ar putea sa se joace la varsta lui? Tu ce parare ai? Pisica este ca un om, ea poate sa simta doar ca nu poate vorbi. Sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos.