| Licurici_7465 a întrebat:

Am un caine ciobanesc carpatin de 7 luni si mananca de 5 ori mai mult ca mine pe zilaughing
e normal, acum iarna cand este frig si ninge el sa stea numai cu capul in zapada (ca un strutlaughing) + sa se joace si sa doarma in zapada?confused

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la cata blana are nici nu simte. Eu am ciobanesc caucazian si are peste 70kg, si inaltimea 90cm. Daca se ridica in 2 labe e cat un omhappy
Ciobanescul carpatin e un caine de paza, care iubeste natura, ii place foarte mult iarna. E normal... el e obisnuit sa stea in natura nu in casa.
Bucura-te de el!

4 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Nu prea este normal, cred ca este alta rasa de caine, oricum ai grija de el, fa-i vaccinurile tetravalente si dreseazal cat de cat, sa-ti traiasca catelusul si sa te bucuri de el!

| akatsuki a răspuns:

Da, este absolut normal. Ciobanescul Carpatin este un caine de munte, ii place zapada si sa alerge. in plus, rasa asta creste destul de mult (in marime). Sunt caini facuti sa stea afara, nu e indicat sa ii tii in apartament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu nu mananca deloc are 6 luni nu prea mananca

| OxidWTF a răspuns:

Da este normal pentru ca este un caine de munte acest caine este obisnui cu zapada el se simte in zapada cum te simti u in casastraight face