| Freky229 a întrebat:

Am un caine ciobanesc carpatin in varsta de 7 luni, de Joi seara nu se mai putea ridica, Duminica i-am facut prima injectie ceva vitamine, de la un doctor veterinar, duminica il strigam si se ridica cu capul, si dadea din coada, iar acum nu mai mananca, are ochii inchisi, doar respira...
Ce sa fac? Doctorul veterinar a spus sa-i dau 5 zile injectii si azi e a 3-a zi si nu si-a revenit sad cred ca va murii... ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Edisor27 a răspuns:

Pacat ciobanescul german este un caine foarte frumos si inteligent si eu imi doresc unul dar nu pot pentru ca stau la bloc. Ma rog Cel mai bine ar fi sa consulti un alt medic veterinar. Iar daca va murii fa-ii inmormantare. Nu glumesc.
Funda!

| IulicaBiancutza a răspuns:

Din pacate trebuie sa urmezi sfaturile doctorului veterinar!
Dar daca poti te poti duce la mai multi veterinari, pentru ca toti au pareri diferite!

Insanatosire grabnica!

| Freky229 explică (pentru IulicaBiancutza):

Nu cred ca isi revine, e a 3-a zi in care face injectii si tot asa e sad

| DianaStefan190 a răspuns:

Nu mai sta, ia si dul la alt doctor daca vrei sa nu moara, pentru ca, inseamna ca se agraveaza afectiunea de care sufera iar doctorul cu vitaminele este un incompetent. Nu mai sta fugi de urgenta la alt veterinar.