| neowana a întrebat:

Am un caine Doberman - nu e agresiva deloc. Nu reusesc nici cum sa o invat cu botnita. Din cate vad cainii Dobermani nu cred ca s-ar incadra in categoria de caini periculosi. Voiam totusi sa ma asigur. Pentru cei ce detin dobermani, oare folositi botnita? Multumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Din cate vad cainii Dobermani nu cred ca s-ar incadra in categoria de caini periculosi."
Unde ai vazut?

| ioana748 a răspuns:

Daca te bazezi pe ea poti merge linistit la plimbare.
Totusi sa o tii aproape cand treci aproape de alte persoane din respect.
Am o lupoaica si stiu ca unora le este teama, incerc sa respect acest lucru.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Toti cainii trebuie sa poarte botnita atunci cand iesi cu ei pe strada.

https://www.veterinarladomiciliu.ro/......-cainelui/