| Cristina57Mcari a întrebat:

Am un ciine si seamna cu mai multe rase, puteti sa-mi spuneti ce rasa este? http://uld6.odnoklassniki.ru/getImage?photoId=4993912428 45&photoType=0

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Este un metis foarte dragut,sa-ti traiasca,de rasa nu se pune problema,dar daca are blana pufoasa poate avea prin el bichon(vreun bunic/a, strabunic/a), daca il are sarmos, poate are vreun stramos un caine dintr-o rasa cu par sarmos.

Un veterinar nu e in masura sa-ti zica ce rasa e. Ei nu au competenta asta, ei stiu sa trateze un animal nu sa stie din ce rasa e. Doar un arbitru chinologic iti poate spune din ce rasa are trasaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate este un fox terrier.
Te pup!

| CrazyName a răspuns:

Corcitura

| Miranda27 a răspuns:

Poi botul si urechile seamana cu fox terrier, dar mai bine consulti si un medic veterinar! Succes! happy

Răspuns utilizator avertizat