| bluerose a întrebat:

Am un papagal din rasa "nimfa" si de cateva saptamani ii merge burtica (are diaree). I-am dat boabe de orez, zeama de orez fiert, i-am diversificat meniul (el de obicei manca doar mincare pentru perusi) cu bucatele de mar, frunze de salata. Nu stiu ce sa mai fac. Si eu si Bobita v-am fi recunoscatori pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci nu-ti mai ramane decat sa-l duci la doctor happy daca e vioi e foarte bine, e ceva trecator.Si mie imi plac mult papagalii love struck

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu mai pierde timpulwinkingFugi repede la veterinar. O sa iti dea un tratament care sa o calmeze pe Bobitalove struck
Gandeste-te.Nu merita sa stai asa cu ea. O sa fie mai bine daca o vei duce la veterinarwinking
Ai grija de ea!kiss

auran
| auran a răspuns:

Fuguta la veterinar altfel risti sa moara...eu am patit-o

| bluerose explică:

Este foarte vioi (e baietel) si mananca bine, singurul lucru care ma ingrijoreaza e ca ii merge burtica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi imaginez ca refuza si mancarea sad du-l la veterinar, sa-i dea ceva injectabil, si-i trece

tu poti sa-i dai mei fiert, orez fiert si ceai de musetel

oricum, du-l repede la urgente veterinare, nu-l mai lasa sa se chinuie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa-l duci cat mai repede la veterinar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un papagal din rasa aceasta. cand l-am cumparat mi s-a spus ca nu ar trebui sa ii dau salata.ci mai de graba:morcov, cartof, broccoli, sfecla, ardei gras, varza de bruxelles, rosii, mar, etc. mai bine dul pe bobita la veterinar. el iti va spune toate necesare.este bine daca e vioi. succes mult si sa ai grija de alimentatia lui...big grin

| Rizer a răspuns:

La veterinar