| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi ia un papagal mare(nimfa)? O...am mai avut 2 papagali mici(perusi) pe care i-am vandut pentru ca plecam intr-o excursie.Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poate ca parintii tai cred ca il vei vinde si pe acesta, cand vei avea nevoie de bani sau cand nu vei avea timp de el. Un animal e o responsabilitate imensa, ca si cum ai avea un copil, sa il hranesti corespunzator, sa citesti semnele cand e bolnav, sa petreci timp cu el, sa ii oferi dragoste, sa cureti dupa el. Nu e un bun pe care il poti vinde cand ai chef si nevoie de bani.

| Cineva_1522 a răspuns:

Exact "psiholoaga" si in plus ce e mai rau este faptul ca daca tu il cumperi cu 70 de lei ar trebui sa il vinzi cu 60 65 cam asa.

| UnicornsAreLove a răspuns:

Eu am reusit sa imi conving parintii am avut multe animale de aceea mau lasat mi-au spus ca o sa o primesc de ziua mea si eu am spus prima data ca vreau perusi apoi am spus ca vreau nimfa si i-am spus toate calitatile ei cum ar fi ca poti sa o inveti sa cante sa vorbeasca sa o inveti unde sa isi faca excrementele si i-am convins