| Noname1920 a întrebat:

Am un papagal Micul Alexander in varsta de 8 ani si de o luna am inceput sa ii dau ceea ce mananc si eu fructe,carne, sunca ...si de o saptamana se scarpina si ii cad toate penele.Ce pot sa fac? O sa moara? Am avut o gramada de papagali si toti au murit dar acesta a fost cel mai rezistent si nu a mai patit asa ceva.Cat timp traiesc astfel de papagali?

Răspuns Câştigător
| razvilol a răspuns:

Un papagal micul alecander traieste 20 25 de ani. Nu moare doar o sa ii cada penele si o sa arate naspa. Dul repede la veterinar si vezi ce e de facut trateaza-l cat mai repede.

4 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

o sa il mai ai 10 ani, dul la veterinar si eu am patit

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Depinde de mediul in care traiesc, si de mai multi factori, cosnulta un medic veterinar, te ajuta cu mai multe informatii

| MarianM8777 a răspuns:

Sa nu ii mai dai sunca si carne si nimic condimentat sau dulce sau sarat sau murat...se poate da cateodata carne dar sa fie NEAPARAT fiarta nu prajita! Micul Alexander traiesc aprox 20-25 de ani

| patriiiii89 a răspuns:

Du-te la veterinar, el stie cel mai bine ce poate face si cu ce il poate trata. Bafta.