| anonim_4396 a întrebat:

Am un papagal micul Alexander si am observat ca are ciocul si unghiile cam mari. Il am de vreo 2 săptămâni si nu prea s-a obisnuit foarte mult cu mine, îmi ia mâncare din mana(fructe, biscuiți, etc.) dar încă nu se așează pe deget sau umăr. I-am pus un os de sepie dar nu s-a atins de el. Am observat ca unghiile si le roade si ciocul il freaca de unele chestii, mai ales dupa ce mănâncă. Trebuie sa il duc la veterinar ca sa ii scurteze ciocul sau asta se rezolva de la sine?

Răspuns Câştigător
| 22SuperGirl22 a răspuns:

Ar trebui să mergi la veterinar cu el. Îti va spune ce trebuie să faci. Totusi, nu cred că ciocul se sescurtează. Poate doar să îi tai unghiile.